vetEBA Öğrenci Kulübü

VetEBA (Veteriner Eğitim, Bilim ve Araştırma) öğrenci kongresi Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri tarafından 2017 yılında tasarlanmış olup günümüzde de faal olarak organizasyonlarına devam etmektedir.

Amaçları; ülkemiz hayvancılığını daha yüksek seviyelere getirmek için veteriner hekimler üzerine düşen görev ve sorumlulukların bilincine varıp birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, meslek büyüklerinin engin tecrübelerini veteriner hekim adaylarına aktarmalarına aracılık etmektir.

Bilimsel çalışmalarının yanında düzenledikleri sosyal faaliyetlerle de katılımcıların oldukça beğenisini kazanan fakültemiz öğrencileri, bu yıl 4’ncü organizasyonlarını düzenlemek üzere çalışmalara başladılar.

Kongrenin 1. günü meslek büyüklerinin sunumları ve tanışma faslıyla geçmektedir. 2. gün sunumlar devam edip akşamında öğrenci ve konuşmacı meslek büyüklerinin katılımlarıyla eğlence gecesi düzenlenmektedir. Ertesi gün ise komşu ilimiz olan Nevşehir’de bulunan önemli turistik alanlar ziyaret edilip akşamında Nevşehir’de gala gecesi düzenlenmektedir. Son günde ise Kayseri ilinin ve üniversitemizin sembolü olan Erciyes dağı etkinlikleriyle son bulmaktadır.