Fakültemiz 24.Dönem Mezunlarını Verdi
Fakültemiz 24.Dönem Mezunlarını Verdi

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi,

2022-2023 Akademik yılı 24. dönem mezunlarını verdi. Veteriner Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aydın, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Abdullah İnci, Nevşehir JAKEM Komutanı J.Kd.Alb. İlyas Uysal, Veteriner Hekimler Odası Başkan Vekili Uzman Veteriner Hekim Tahir Özden ile akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aydın “ Sevincin ve hüznün bir arada yaşandığı ender anlardan biri olan bu mezuniyet töreninde genç veteriner hekimleriyle bir aradayız. Bugün önemli bir olgu olan veteriner hekimler ordusuna yeni, donanımlı, enerjik gençleri mesleklerine uğurluyoruz, yolunuz bahtınız açık olsun sevgili gençler“ dedi.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci de konuşmasında fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Dekan Prof. Dr. İnci, “ Sahada veteriner hekimliği fakültesi olarak çağdaş ve ileri teknolojisi yanında entegre modern tam otomasyon sistemine sahip hayvan hastanesiyle orta Anadolu da 7/24 prensibiyle bölgemize hizmet sunmanın sorumluluğuyla görev yapıyoruz“ diye konuştu.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Muhammet Uslu mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Tören mezun öğrencilerin yemin etmesi ve diploma takdiminin ardından sona erdi.

21 Ağustos 2023 Pazartesi
Toplam 0 görüntüleme