HOŞ GELDİNİZ MESAJI
HOŞ GELDİNİZ MESAJI

Sevgili öğrencilerimiz Kayseri’ye, Erciyes Üniversitesi’ne ve Veteriner Fakültesi’ne hoş geldiniz.

Öncelikle sizleri akademik geleceğinizle ilgili verdiğiniz kararınızdan dolayı tebrik ederim.

Tercih ettiğiniz şehrimiz Kayseri, sahip olduğu imkan ve kabiliyetleriyle huzur ve güveniyle tam bir “MARKA ŞEHİRDİR”. Bu haliyle Kayseri bir MODEL ŞEHİRDİR.

Tercih ettiğiniz Erciyes Üniversitesi, yaklaşık yarım yüzyıllık tarihi, sahip olduğu ileri teknolojik altyapısı, eğitim öğretim imkan ve standartlarıyla, kalitesi Uluslararası ve Ulusal (YÖKAK) kuruluşlarca TAM AKREDİTASYONU tescil edilmiş, YÖK’ün araştırma üniversiteleri listesinde yer almayı başarmış, MARKALAŞMIŞ bir Üniversitedir.

Tercih ettiğiniz Veteriner Fakültemiz ise çeyrek yüzyılı aşmış geçmişi ve güçlü öğretim kadrosu ile eğitim öğretim, araştırma geliştirme, toplumsal katkı ve uluslararası işbirlikleri kapsamında Avrupa Veteriner Fakülteleri Eğitim Birliği (EAEVE) ve Türkiye Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) tarafından tam akredite edilmiştir. Fakültemizde eğitim öğretim ve diğer faaliyetler bu iki akreditasyonun gerektirdiği standartlarda, ileri teknolojilerle donatılmış öğrenci ve araştırma laboratuvarlarında ve Bölgesine 7/24 prensibiyle hizmet veren Tam Otomasyonlu Modern Entegre Hayvan Hastanesinde yürütülmektedir.

Avrupa Yükseköğretim Alanında Veteriner Hekimliği Eğitimi Standartları sürekli güncellenmektedir. Bu standartlara uygun olarak EAEVE ve VEDEK tarafından güncellenen standartlar Fakültemizde de gözden geçirilmekte ve gerekli düzenlemeler zamanında yapılmaktadır. Fakültemizde eğitimini tamamlayan mezun Veteriner Hekimler yurt içi işe alımlarda da tercih edilmekte; yabancı dil yeterliliklerini de kazandıkları takdirde birçok Avrupa ülkesinde Veteriner Hekim olarak çalışma imkanı bulabilmektedirler.

Sevgili genç veteriner hekim adayları,

Cumhuriyetin 100. yılında başladığınız bu yeni hayatınızda sizlere başarılı, sağlık ve esenlik dolu bir eğitim-öğretim diliyorum.

Selam ve sevgilerimle. 29.08.2023


Prof. Dr. Abdullah İNCİ

Dekan


29 Ağustos 2023 Salı
Toplam 0 görüntüleme