Dekanımızın 24. Dönem Mezuniyet Konuşması
Dekanımızın 24. Dönem Mezuniyet Konuşması

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 24. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ KONUŞMA METNİ

Prof. Dr. Abdullah İNCİ

Dekan

18.08.2023


Sayın Rektörüm, Sayın Protokol, Kıymetli Misafirler

Öncelikle herkesi saygıyla selamlıyorum

Çok Kıymetli Katılımcılar, Fakültemizin 24. dönem mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Çok kıymetli katılımcılar, bugün burada Mehmet Akif ERSOY Konferans Salonunda, büyük bir marka değeri olan Erciyes Üniversitesi'nin markalaşmayı başarmış Fakültelerinden birisi olan Veteriner Fakültesinin “24. Dönem Mezuniyet Töreni” için bir arada bulunuyoruz. Hep birlikte 24. Dönem Mezunlarımızı profesyonel hayatlarına uğurlayacağız. Bu törenin organizasyonunda ve düzenlenmesinde emeği geçen dekan yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Murat KANBUR ile Sayın Dr. Öğretim Üyesi İmdat ORHAN hocalarımıza ve Fakülte Sekreterimiz Sayın İsmail KARAKUŞ ve bütün Teknik ve İdari ekibine tebriklerimle teşekkür ederim.

Çok kıymetli Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Fatih ALTUN Hocamız başta olmak üzere Üniversitemiz üst yönetimi ve Üst yönetimin bizlere verdiği destekle Fakültemizin Avrupa'nın en iyi eğitim veren Veteriner Fakülteleri arasında yer almasını hep birlikte sağladık. Çok Kıymetli Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR hocamızın tanımlamasıyla “Sahada Veteriner Hekimliği Fakültesi” olarak çağdaş ve ileri teknolojik eğitim-öğretim ve araştırma altyapısı yanında Entegre Modern ve Tam Otomasyon sisteme sahip Hayvan Hastanesi ile Orta Anadolu’da çok geniş bir coğrafik alanda 7/24 saat prensibiyle bölgemize en ileri hayvan sağlığı hizmetini sunmanın yüksek sorumluluğu ile görev yapıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin kazanmaları zorunlu olan “İlk Gün Mesleki Becerileri” artarken, bir yandan da başta zoonotik karakterli infeksiyözler olmak üzere çok sayıda çeşitli hastalıklara karşı mücadele ve savaş veriyoruz. Bunlara ilave olarak tedavi için hastanemize ulaştırılmış “yeni doğmuş buzağılar” için uygulanan çok başarılı tedavi seçenekleriyle “buzağı kayıplarını” önleyerek bölge ekonomisine her yıl 35-40 milyon Amerikan Doları katkı sağlıyoruz.

Milli Şairimiz Merhum Veteriner Hekim Mehmet Akif ERSOY’un Sevgili Genç Meslektaşları, sizler 10 yarıyıldan oluşan 5 yıllık yükseköğreniminizi başarıyla tamamlayarak Avrupa Veteriner Fakülteleri Eğitim Birliği (EAEVE) standartlarında yetişmiş Veteriner Hekimler olarak dünyanın her tarafında profesyonel yarışa hazır hale ulaştınız. Bu halinizle dünyanın her tarafında “Tek Sağlık” Konseptinin primer sorumlusu Cumhuriyetimizin 100. Yılında Mezun Veteriner Hekimler olarak Hayvan sağlığına dolayısıyla İnsan ve Ekosistem sağlığına hizmet edebileceksiniz. Kazandığınız gelirler sizlerin ekonomik refaha ulaşmanızı ve her türlü ekonomik şoklara karşı yüksek seviyede direnç göstermenizi sağlayacak seviyede olacaktır.

Sevgili Genç Meslektaşlarım, aileleriniz ve bizler sizlerin başarılı çalışmalarınızla her zaman gurur duymaya devam edeceğiz. Bir hocanız ve dekanınız olarak sizlerden özellikle isteğim mezun (alumni) ruhu ile mezun olduğunuz bu fakülteye bütün şartlarda sahip çıkmanız ve buranın gelişmesi için çalışmanızdır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun, Allah'a emanet olunuz.

Selam ve saygılarımla.


18 Ağustos 2023 Cuma
Toplam 0 görüntüleme