• Öğrenci
  • 29.07.2021

Veteriner Fakültemiz 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi

Veteriner Fakültesi Bahçesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Murat Borlu ve Prof. Dr. Recai Kılıç, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kambur, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kambur, mezun öğrencilere başarılar diledi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Borlu ise konuşmasında, mezun öğrencilere meslek hayatlarında başarılar dileyerek Veteriner Fakültesi le her zaman gurur duyduklarını söyledi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Borlu, “Veteriner Hekimler olarak artık ülkenize hizmet etmek için mezun oluyorsunuz. Sağlık ile uğraşmak zordur. Bu insan sağlı içinde öyle, hayvan sağlığı içinde öyledir. Çünkü bilinmezlik çoktur. Değişkenler her gün yenilenir. Bunun içinde kendinizi her zaman yenilemeniz gerekmektedir” diye konuştu.

Mezuniyet töreni, “Veteriner Hekim Andı” okunması, diplomalarının verilmesi ve öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından son buldu.