• Diğer
  • 24.12.2020

Üniversitemize ve Fakültemize Turuncu Bayrak Belgesi Verildi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, “2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri” kapsamında mekânda erişim alanında Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Veteriner Fakültesi’ne turuncu bayrak belgesi verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, tarafından Rektörlük Makamında mekânda erişim alanında turuncu bayrak alan Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İffet İpek Boşgelmez, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şanlıoğlu ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci’ye turuncu bayrak belgeleri takdim edildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, turuncu bayrak almaya hak kazanan fakülte dekanları ve fakülte personelini çalışmalarından dolayı tebrik ederek, teşekkür etti.

Rektörümüz Çalış, “Erciyes Üniversitesi her alanda olduğu gibi engelsiz kampüs alanında çıtası yükseltmeye devam ediyor. Tüm fakültelerimizin engelsiz ulaşılabilir birer fakülte olabilmeleri için yönetim olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.