• Etkinlik
  • 15.09.2020

“Veteriner Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı” Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi'nde 'Veteriner Fakülteleri Dekanlar Konseyi toplantısı gerçekleştirildi. Çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıya Türkiye'nin farklı illerindeki Veteriner Fakültelerinin Dekanları ile üniversitelerin temsilcileri katıldı.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Erciyes Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Mustafa Çalış yaptı. Rektör Çalış, konuşmasında katılımcılara Erciyes Üniversitesi ve Veteriner Fakültesi hakkında bilgiler verdi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın açılış konuşmasının ardından, Dekanlar Konseyi Toplantısına Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu’da katılarak mesleki bir çok konuda bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı ve Veteriner Fakülteleri Dekanlar Konseyi Dönem Başkanı Prof. Dr. Abdullah İnci’nin vekaletinde Prof. Dr. Ali Cesur Onmaz’ın ve Veteriner Fakülteleri dekanlarının gündeme dair sunularıyla devam etti.

Toplantının sonunda bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Onmaz, Erciyes Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Türkiye’deki Veteriner Fakültelerinin Dekanları ve temsilcileri, toplantıya yurtdışından katılan Prof. Dr. Rene Van Den Hoven ve Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu’nun değerli katkılarıyla çok verimli bir toplantı gerçekleştirildiğini, eğitim öğretime dair çok yönlü görüşmelerde bulunulduğunu ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.