• Sınav
  • 01.07.2020

2019-2020 Bahar Dönemi Bütünleme Sınav Takvimi

2019-2020 BAHAR YARIYILI BÜTÜNLEME SINAVLARI İLE İLGİLİ ALINAN KARARLAR:
 

  1. Yarıyıl Sonu Sınavı ödevlendirme şeklinde yapılan sınavların Bütünleme sınavları da ödevlendirme şeklinde yapılacaktır.
  2. Yarıyıl Sonu Sınavı online (çevrimiçi) olarak yapılan derslerden Bütünlemeye kalan öğrenci sayısı 20 ve daha az olan derslerin Bütünleme Sınavları Ödevlendirme şeklinde yapılacaktır.
  3. Yarıyıl Sonu Sınavı online (çevrimiçi) olarak yapılan derslerden Bütünlemeye kalan öğrenci sayısı 20 den fazla olan derslerin Bütünleme Sınavları Online (çevrimiçi) olarak yapılacaktır. Bütünleme Sınavı online olarak yapılacak derslerin listesi Fakülte bazlı olarak aşağıda verilmiştir.
  4. Yarıyıl Sonu Sınavında başarılı olarak dersten geçmiş fakat not yükseltmek için Bütünleme Sınavına girmek isteyen öğrenciler, Bütünleme Sınavı online yapılıyor olsa bile, not yükseltmek için dersi veren Öğretim Üyesine/Elamanına başvuracak, bu öğrenciler için ödevlendirme şeklinde bütünleme sınavı yapılacaktır.


ÖDEVLENDİRME TAKVİMİ: Bütünleme sınavı ödevlendirme şeklinde yapılacak dersler için ödevler en geç 1 Temmuz 2020 mesai bitimine kadar Öğrencilere duyurulacaktır. Ödevlerin son teslim tarihi 14 Temmuz 2020 Salıdır.

ONLINE (ÇEVRİMİÇİ) SINAV TAKVİMİ: Online bütünleme sınavları 6-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olup aşağıda Fakülte bazlı verilen listelerde sınav tarihleri ve saatleri bulunmaktadır. Aşağıdaki listelerde verilen sınav süreleri maksimum süreler olup, sorulacak soru sayısına göre dersi veren Öğretim Üyesi/Elamanı tarafından belirlenecektir.

 

Bütünleme Sınav Takvimi için tıklayınız.