Prof. Dr. Abdullah İNCİ

Dekan

 

Bu yıl 40. Kuruluş yılını kutlayan Erciyes Üniversitesi,geçen periyotlarda çok önemli gelişme basamaklarını başarı ile tamamlamış ve bugün Türkiye'de 10 Araştırma Üniversitesi arasına girmeyi başarmıştır. Bu karakteristiği ile bir marka olmuştur. Üniversitemizin bu gelişme trendi bundan böyle de artan hızla devam edecektir. Bir akademisyen olarak buna inancım tamdır. Bu inancım Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi için de aynen geçerlidir. Fakültemiz 1995 yılında kurulmuş olup bugüne kadar geçen periyotlarda önemli zorlukları çoktan geride bırakmıştır. Bugün her daim kendisini yenileyebilen ve 2018 yılında da modern ölçme değerlendirme eğitiminden geçirilmiş sekseni aşkın akademik kadrosu ve oturmuş idari personeli ile eğitim öğretimde standartların üstünde hizmet vermektedir. EAEVE üyesi olan fakültemiz de 20 Anabilim Dalında yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri yanında ileri teknolojiyi kullanarak ileri düzey bilimsel araştırmalar yürütülmektedir. Fakültemiz bilimsel araştırma ve yayın üretiminde Türkiye'de alanında birinci sırada yer almaktadır. Her yıl yaklaşık 70 öğrencinin kayıt olduğu fakültemiz ilk mezunlarını 2000 yılında vermiştir. Bugüne kadar yüzlerce mezunumuz ülkemizin değişik yörelerinde mesleklerini icra etmektedirler. Mezunlarımızla organik bağımız sıkı bir şekilde devam etmektedir. Onlar için mesleki bilgilerini, saha tecrübelerini fakültemiz öğrencileri ile paylaşabilmeleri için özel mezunlar ofisi oluşturmuş bulunmaktayız. Mezunlarımızla mesleğimizin başlıca istihdam alanlarını oluşturan bütün sahalarda karşılaşmaktayız hatta birçoğu ile akademisyen olarak birlikte çalışmaktayız. İtiraf etmeliyim ki onlarla birlikte çalışmak, bilimsel araştırmalar yapmak her daim ayrı bir heyecan ve yüksek bir enerji vermiştir. Bu heyecanı fakültemize tercihleri arasında yer verecek olan siz yeni kardeşlerimizle de yaşamak isteriz.

Değerli öğrenciler;

Fakültemiz ileri teknolojik alt yapıya sahip olup her türlü ileri bilgiyi üretebilmektedir. Ayrıca altını kalın çizgilerle çizerek ifade etmek isterim ki, fakültemiz bünyesinde tam teşekküllü 7/24 saat esası ile bölge hastanesi olarak hizmet verebilen bir hayvan hastanesi bulunmaktadır. Hastanemizin tam adı "Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi" olan hastanemiz ileri teknolojiye sahip olup tam otomasyon sistemi ile bütün branşlarda hizmet vermektedir. Yıllar itibari ile artan hasta sayısı yılda 10.000'e ulaşmıştır. Bu durum öğrencilerimizin yetişmesi açısından son derece önemli bir dinamiktir. Diğer taraftan fakültemiz, mesleki temelde ilişki halinde olabileceği ilgili bütün kuruluşlarla gerekli protokolleri imzalayarak mesleki ortaklıklarını tesis etmiştir. Bu durum da fakültemiz öğrencilerinin eğitim öğretimine büyük bir imkân sağlamaktadır. Buralarda kazanılan pratikler sayesinde mezunlarımız saha şartlarına hazır hale getirilmektedirler.

Sonuç itibari ile Türkiye'nin lider veteriner fakültesini tercih eden sizler ulaşım, güvenlik ve yaşam standartları bakımından tam bir huzur kenti olan Kayseri'de ve üniversite eğitiminde hali hazırda bir marka olan üniversitemizde eğitim ve öğretim imkânı yakalamış olacak ve bunun ayrıcalıklarını yaşayacaksınız. Üniversitemizde entelektüel bireyler olarak yetiştirileceksiniz ve hayata hazırlanmış olarak mezun olacaksınız

Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.